11-mart kuni Toshkent shahridagi Amity universitetida Xalqaro Xotin-qizlar kuni munosabati bilan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi
👉🏼 Tadbir universitet direktori Shuxrat Sattorovning kirish nutqi bilan boshlandi, shuningdek Dr. Naina Chaudhary universitet tashabbuslarini taqdim etib, InnovateHers Week, sun’iy intellekt yordamida yaratilgan posterlar va ayollarning huquq va imkoniyatlarini kengaytirishga bag‘ishlangan fotosuratlarni ta’kidlab o‘tdi. Tadbir davomida talabalar o‘zlarining madaniy chiqishlari bilan tomoshabinlarga zavqli lahzalar ulashib, bayram shukuhini yanada oshirdi.
Tadbirda taklif etilgan mehmonlarning ilhomlantiruvchi nutqlari tinglandi, ular ta’lim, yetakchilik va jamiyat taraqqiyotida ayollarning muhim o‘rniga to‘xtalib o‘tdilar.
Tadbirning muhim lahzalaridan biri Toshkent shahridagi Amity universiteti va Women in Tech Uzbekistan o‘rtasida Hamkorlik Memorandumi (MOU) imzolanishi bo‘lib o'tdi. Ushbu kelishuv universitetning texnologiya sohasida faoliyat yuritayotgan ayollarni qo‘llab-quvvatlashga bo‘lgan sodiqligini yana bir bor tasdiqladi.
Shuningdek, universitet tomonidan akademik va professional yutuqlari bilan ajralib turgan talaba-qizlar va bitiruvchilarga "Achievers Award" mukofoti topshirildi. Bu mukofot ularning intilishi va mehnatini e’tirof etish maqsadida taqdim etildi.
Tadbir doirasida “Akademiyadagi ayollar va korporativ sohadagi ayollar” mavzusida panel muhokamasi bo‘lib o‘tdi. Unda turli sohalardan muvaffaqiyatli mutaxassislar ishtirok etib, ayollarning kasbiy o‘sishi, yetakchilik va turli sohalarda duch keladigan muammolar bo‘yicha qimmatli fikr va tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar.

On March 11, Amity University Tashkent proudly hosted a grand celebration in honor of International Women's Day
👉🏼 The celebration commenced with an opening address by Mr. Shukhrat Sattorov, Director of Amity University Tashkent, followed by a presentation by Dr. Naina Chaudhary showcasing the university’s initiatives, including InnovateHers Week, AI-generated posters, and photographs honoring women’s empowerment. Throughout the event, students delighted the audience with cultural performances, adding vibrancy to the occasion.
The event featured inspiring speeches from distinguished guests, who emphasized the importance of women's roles in education, leadership, and societal development.
One of the key moments of the event was the signing of a Memorandum of Understanding (MOU) between Amity University Tashkent and Women in Tech Uzbekistan, reinforcing the university's commitment to supporting women in the technology sector.
To honor excellence, the university presented the Achievers Award to outstanding female students and alumni, recognizing their academic and professional accomplishments.
A panel discussion on the theme “Women in Academia vs. Women in Corporates” served as an insightful session, featuring accomplished professionals from diverse industries. The discussion provided valuable perspectives on career growth, leadership, and challenges faced by women in different sectors.