28-iyul kuni Toshkent shahridagi Amity Universitetida 3 kunlik “Skill Development Program” dasturining birinchi kuni muvaffaqiyatli o‘tkazildi. Ushbu dastur talabalarning muloqot ko‘nikmalari va shaxsiy rivojlanishini oshirishga qaratilgan.
👉🏼 Dastur universitet direktori Shukhrat Sattorov va birinchi o‘rinbosar direktor Dr. Naina Chaudhary ning ilhomlantiruvchi tabrik so‘zlari bilan boshlandi. Ular yoshlar uchun o‘z ustida ishlash va yangi ko‘nikmalarni o‘zlashtirishning muhimligini ta’kidlashdi. Sessiyada jami 26 nafar ishtirokchi qatnashdi — shundan 22 nafari maktab o‘quvchilari, 4 nafari universitet talabalari bo‘ldi.
Kun davomida talabalar fikr xaritasi, voqealar ketma-ketligini tuzish va infografikalar orqali grammatika o‘rganishkabi ijodiy usullar bilan tanishishdi. Shuningdek, professional ko‘rinish, tana tili va o‘ziga ishonchni rivojlantirish bo‘yicha amaliy mashg‘ulotlarda faol qatnashib, jamoaviy ishlash va g‘oyalar almashish orqali birinchi kunni mazmunli va samarali o‘tkazishdi.

On July 28, Amity University Tashkent successfully launched Day 1 of the 3-Day Skill Development Program, dedicated to enhancing students’ communication skills and personal growth.
The program began with inspiring welcome remarks by Director Mr. Shukhrat Sattorov and First Deputy Director Dr. Naina Chaudhary, who highlighted the importance of continuous self-improvement and skill development for young learners. A total of 26 participants joined the session, including 22 school students and 4 university students, eager to gain new experiences and knowledge.
Throughout the day, students explored creative learning methods such as mind mapping, storyboarding, and grammar through infographics, as well as techniques to improve professional presence, body language, and confidence. The highly interactive format encouraged participants to share ideas, collaborate in teams, and actively engage in discussions — making Day 1 a motivating start to the entire program.