Toshkent shahridagi Amity universiteti Icon Academy bilan anglashuv memorandumini imzoladi.
👉🏼 Ushbu kelishuvga muvofiq, Icon Academy’da Foundation yoki Pre-Foundation dasturlarini muvaffaqiyatli yakunlagan talabalar Toshkent shahridagi Amity universitetining bakalavriat dasturlariga ariza topshirish huquqiga ega bo‘ladilar.
Ushbu hamkorlik xalqaro standartlardagi ta’limga kengroq imkoniyat yaratish va talabalar uchun Foundation bosqichidan bakalavriatga uzluksiz o‘tishni ta’minlashni maqsad qiladi.
Ushbu tashabbus orqali ikki muassasa zamonaviy bilim va ko‘nikmalarga ega, global raqobatbardosh va kelajak uchun tayyor bo‘lgan avlodni shakllantirishga xizmat qilmoqda.
Biz Icon Academy bitiruvchilarini Amity universitetining faol va ilmiy muhitida ko‘rishdan mamnun bo‘lamiz.

Amity University in Tashkent has signed a Memorandum of Understanding with Icon Academy
👉🏼 Under this agreement, students who have successfully completed Foundation or Pre-Foundation programs at Icon Academy will be eligible to apply for Bachelor's degree programs at Amity University in Tashkent.
This collaboration aims to strengthen access to international-standard education and provide students with a seamless academic transition from foundation studies to undergraduate programs.
Through this partnership, both institutions aim to empower youth with globally relevant knowledge and skills, and contribute to the development of a more qualified, competitive, and future-ready generation.
We look forward to welcoming motivated students from Icon Academy to the vibrant academic community at Amity University Tashkent.