13-aprel kuni Toshkent shahridagi Amity universiteti vakillari Inter Nation English School o'quv markazida bo‘lib o‘tgan Uni Fair 2025 ko‘rgazmasida ishtirok etdi.
Ushbu tadbir yetakchi universitetlarni bir joyga jamladi va maktab o‘quvchilariga ta’lim dasturlari, qabul jarayonlari hamda talabalar hayoti haqida batafsil ma’lumot olish imkoniyatini taqdim etdi. Ko‘rgazma davomida Toshkent shahridagi Amity universiteti o‘zining keng qamrovli ta’lim dasturlari, xalqaro hamkorliklari, zamonaviy kampus sharoitlari va faol talabalar hayotini namoyish etdi.
Ko‘rgazma davomida Amity universiteti vakillari abituriyentlar va ularning ota-onalariga individual maslahatlar berib, universitetning zamonaviy va xalqaro talablar asosidagi ta’lim dasturlari, xalqaro darajadagi diplomlari, kampusdagi qulay sharoitlar va jonli talabalar hayoti haqida to‘liq ma’lumot taqdim etdilar. Ayniqsa, Sun’iy intellekt va Ma’lumotlar ilmi, Kiberxavfsizlik va Blokcheyn, Turizm menejmenti kabi fakultetlarga alohida e’tibor qaratildi.
Ushbu tadbir Amity universitetining ochiqlik, hamkorlik va bilimga intilgan yoshlarga ko‘maklashish borasidagi doimiy sa’y-harakatlarining yana bir isboti bo‘ldi. Shu bilan birga, bu ko‘rgazma boshqa ta’lim muassasalari bilan kelajakdagi hamkorlik uchun ham mustahkam zamin yaratdi.

On April 13, representatives of Amity University Tashkent took part in the Uni Fair 2025, held at Inter Nation English School.
The event brought together leading universities, providing high school students with the opportunity to explore academic programs, admission procedures, and campus life. During the fair, Amity University Tashkent showcased its diverse range of programs, international collaborations, modern campus facilities, and dynamic student life.
Throughout the fair, the Amity team provided personalized consultations to students and parents, highlighting the university's strong academic structure, globally recognized degrees, and vibrant campus life. Special attention was given to unique faculties such as Artificial Intelligence & Data Science, Cybersecurity & Blockchain, and Tourism Management.
Amity's participation reinforced its commitment to engaging with prospective students and helping them make informed decisions about their higher education journey. The event also served as a great networking opportunity for establishing future collaborations with other institutions.