Toshkent shahridagi Amity universiteti direktori Shuxrat Sattorov, universitet professor-o‘qituvchilari, xodimlari va talabalari bilan uchrashuvlari davomida universitetning hozirgi tashabbuslari va kelajakdagi rivojlanish yo‘nalishlari bo‘yicha samarali muzokaralar o‘tkazmoqda. Ushbu tashabbuslar universitetda akademik mukammallik va innovatsiyalarni rivojlantirishga qaratilgan.
Shuxrat Sattorov ta’lim, kommunikatsiya va IT sohalarida keng tajribaga ega bo‘lib, O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi hamda Maktab va Maktabgacha ta’lim vazirligi qoshidagi muhim tashabbuslarga yetakchilik qilgan. U raqamli ta’lim, o‘quv dasturlarini ishlab chiqish va IT ta’lim dasturlarini rivojlantirish bo‘yicha samarali ish olib borib, zamonaviy o‘qitish metodologiyalarining rivojlanishiga katta hissa qo‘shgan.
Toshkent shahridagi Amity universiteti oliy sifatli ta’lim berishga sodiq bo‘lib, bitiruvchilarini akademik jihatdan mukammal, innovatsion, mas’uliyatli va global raqobatbardosh mutaxassislar sifatida yetishtirishni maqsad qilgan. Shuxrat Sattorovning keng tajribasi va strategik qarashlari universitetning ushbu missiyasini ilgari surishda muhim rol o‘ynashiga ishonamiz.

Mr. Shukhrat Sattorov, Director of Amity University Tashkent interactions with faculty, staff, and students are marked with productive discussions on University’s ongoing initiatives and future developments aimed at fostering academic excellence and innovation within the university.
Mr. Sattorov brings with him extensive experience in education, communication, and IT, having led key initiatives under the Ministry of Digital Technologies and the Ministry of School and Pre School Education in Uzbekistan. His leadership in digital education, curriculum development, and IT education programs has had a significant impact on advancing modern learning methodologies.
Amity University Tashkent is committed to providing the highest quality education and nurture graduates to be academically excellent, innovative, responsible, and globally competent citizens who contribute meaningfully to Uzbekistan and the world. With Mr. Sattorov’s vast experience and vision, we are confident that he will play a key role in advancing this mission.