17-noyabr kuni Toshkent shahridagi Amity universiteti Inter Nation o‘quv markazi tomonidan tashkillashtirilgan “Uni Fair 2024” ko‘rgazmasida ishtirok etdi
Amity vakillari talabalar va ota-onalar bilan muloqot qilib, qabul jarayonlari, stipendiya va grantlar hamda karyeraviy imkoniyatlar borasida ulashilgan savollarga javob berishdi. Universitet vakillarining taqdimoti jahon standartlari darajasida ta’lim olmoqchi bo‘lgan talabalar uchun qimmatli tushunchalar berdi.
Amity stendida raqamli taqdimotlar va bitiruvchilarning muvaffaqiyat hikoyalari kabi interfaol elementlar mavjud bo'lib, tashrif buyuruvchilarni universitetni oliy ta'lim uchun birinchi tanlov sifatida ko'rishga ilhomlantirdi.
Tadbir shuningdek, Amity uchun boshqa ta'lim muassasalari bilan aloqa o'rnatish, talabalar tajribasini oshirish va akademik imkoniyatlarni kengaytirishga qaratilgan va hamkorlikni rivojlantirish uchun platforma bo'lib xizmat qildi.
“Uni Fair 2024” yarmarkasida ishtirok etish Toshkent shahridagi Amity universitetining kengroq jamoatchilik bilan muloqot qilish va ta’lim sohasidagi mukammalligini namoyish etishga sodiqligini yana bir bor tasdiqladi. Universitet bunday mazmunli tadbirni tashkil etgani uchun Inter Nation School o'quv markaziga o‘z minnatdorchiligini bildiradi va iqtidorli yoshlar bilan bog‘lanish uchun kelajakdagi yarmarkalarda qatnashishni intiqlik bilan kutadi.

On November 17, Amity University in Tashkent participated in the “Uni Fair 2024” organized by the Inter Nation School
Representatives from Amity engaged with students and parents, answering questions about admissions, scholarships, and career prospects. Detailed presentation provided valuable insights for prospective students seeking a world-class education.
The Amity booth featured interactive elements such as digital presentations and success stories of alumni, inspiring visitors to consider the university as their first choice for higher education.
The event also served as a platform for Amity to connect with other educational institutions, fostering collaborations and partnerships aimed at enhancing the student experience and expanding academic opportunities.
Participating in the “Uni Fair 2024” reaffirmed Amity University Tashkent’s commitment to engaging with the wider community and showcasing its excellence in education. The university extends its gratitude to the Inter Nation School for organizing such a meaningful event and looks forward to participating in future fairs to connect with talented young minds