8-noyabr kuni Toshkent shahridagi Amity universitetida "Inter Nation School" talabalari uchun kampus bo'ylab sayohat va mehmon ma’ruza bo‘lib o‘tdi.
👉🏼 Ushbu tadbir o'quvchilarga bizning universitet muhitimiz bilan tanishish, turli akademik dasturlar bilan va universitet hayoti bilan bevosita tanishish imkoniyatini berdi.
Ekskursiya davomida talabalar zamonaviy o‘quv xonalari, laboratoriyalar, kutubxonalar, dam olish maskanlarimizda tashrif buyurishdi. Ular, shuningdek, universitet dasturlari, tadqiqot imkoniyatlari va kampus madaniyati haqida tushunchalar bilan o'rtoqlashgan professor-o'qituvchilarimiz bilan muloqot qilishdi.
Tashrif qiziqarli savol-javob sessiyasi bilan yakunlandi, unda Inter Nation School talabalari Toshkent shahridagi Amity universitetidagi akademik hayot, talabalarni qo‘llab-quvvatlash va darsdan tashqari imkoniyatlar haqida o‘ylangan savollarni berishdi.
Toshkent shahridagi Amity universiteti Inter Nation School talabalari bilan bog‘lanish imkoniyatidan minnatdor bo‘lib, ushbu sayohat ularni oldinda turgan keng imkoniyatlarni ko‘rib chiqishga ilhomlantirganiga umid qiladi. Biz o'zlarining ta'lim yo'llarini boshlaganlarida ko'proq yorqin onglarni kutib olishni intiqlik bilan kutamiz!

On November 8, Amity University Tashkent had a campus tour and guest lecture for Inter Nation School students.
👉🏼 This event provided an opportunity for young minds to explore our vibrant university environment, learn about various academic programs, and experience university life firsthand.
During the tour, students visited our state-of-the-art classrooms, laboratories, library, and recreational facilities. They also interacted with our faculty members and current students, who shared insights into university programs, research opportunities, and campus culture.
The visit concluded with an engaging Q&A session, where students from Inter Nation School asked thoughtful questions about academic life, student support, and extracurricular opportunities available at Amity University Tashkent.
Amity University Tashkent is grateful for the chance to connect with Inter Nation School students and hopes this tour inspired them to consider the vast possibilities that lie ahead. We look forward to welcoming more bright minds as they begin their educational journeys!