1-noyabr kuni, Universitetimiz xodimlari va talabalari uchun O‘zbekiston Respublikasi Din ishlari bo‘yicha qo‘mita vakillari, xususan Jahongir Meliqo‘ziev "Jaholatga qarshi - ma’rifat" mavzusida juda qiziqarli va mazmunli davra suhbati o‘tkazdi.
👉🏼 Eslatib o‘tamiz, barcha vayronkor g‘oyalar va jaholat tahdidiga qarshi faqat ilm-ma’rifat va bunyodkor g‘oyalar bilangina qarshi tura olamiz!
“Jaholatga qarshi – ma’rifat” mavzusidagi davra suhbati Toshkent shahridagi Amity universiteti qadriyatlari bilan motivatsiya beradigan muvaffaqiyatli tadbir bo‘ldi. Jahongir Meliqo‘ziev janoblariga va Din ishlari bo‘yicha qo‘mitaga ma’rifat yo‘lidagi sa’y-harakatlari uchun o‘z minnatdorchiligimizni bildiramiz. Universitet bizning hamjamiyatimizni jaholatga qarshi kurashish va bilimlarni qabul qilishga ilhomlantiradigan ko'proq tadbirlarni tashkil etishni intiqlik bilan kutmoqda.
Ishtirokchilar sessiyaga o‘z minnatdorchiligini bildirib, uning mazmunli va ilhomlantiruvchi ekanligini ta’kidladilar. Ko‘pchilik talabalar bilim olishga faolroq intilishlari va bag‘rikeng va bilimli jamiyatni shakllantirishda o‘z hissalarini qo‘shishlari haqida fikr bildirdilar.

On November 1, representatives of the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan, in particular Jahangir Meliqo'ziev, held a very interesting and meaningful roundtable discussion on the topic "Against ignorance - enlightenment" for the employees and students of our University.
👉🏼 We remind you that we can fight against all destructive ideas and the threat of ignorance only with knowledge and constructive ideas!
The roundtable discussion “Against Ignorance - Enlightenment” was a successful event that resonated with the values of Amity University Tashkent. We extend our gratitude to Mr. Jahangir Meliqo'ziev and the Committee on Religious Affairs for their efforts in promoting enlightenment and awareness. The University looks forward to organizing more events that inspire our community to challenge ignorance and embrace knowledge.