👉🏼 Madaniy tadbir Oʻzbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 35 yilligiga bagʻishlangan boʻlib, unda Oʻzbekistonning boy madaniy rang-barangligi, anʼanaviy musiqasi, raqslari, kiyim-kechaklari va oshxonasi namoyish etildi.
Amity o‘quvchilari milliy qadriyatlarni asrab-avaylash va targ‘ib qilish muhimligini ta’kidlab, turli chiqish va taqdimotlarda faol ishtirok etishdi.
1989 yil 21 oktyabrda O'zbekiston Respublikasining "Davlat tili xaqida" gi qonuni kabul qilingan. Ushbu qonun o'sha davrda xalqimizning mustaqillik uchun qo'yilgan dastlabki qadami bo'lgan, desak aslo mubolag'a bulmaydi. Xozirgi kunda Yangi O'zbekistonni barpo etishga qaratilgan ezgu intilish va xarakatlarimiz xal qiluvchi bosqichga ko'tarilmoqda. Shunday qilib, o‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 35 yilligi, shuningdek, 21 oktyabr – O‘zbek tili kuni munosabati bilan milliy o‘zligimiz, g‘ururimiz timsoli bo‘lgan ona tilimiz, shubhasiz, yaratildi. , kuch va ilhomning beqiyos manbai bo'lib tadbir o'tkazildi

On October 16, Amity University Tashkent proudly participated in the cultural event "Milliy Qadriyatlar Sayli" (Festival of National Values)
👉🏼 Cultural event is dedicated to the 35th anniversary of the granting of the state language status to the Uzbek language, which showcased the rich cultural diversity of Uzbekistan, featuring traditional music, dance, clothing, and cuisine.
Amity students actively engaged in various performances and presentations, highlighting the significance of preserving and promoting national values.
On October 21, 1989, the Law of the Republic of Uzbekistan "On the State Language" was adopted. It is no exaggeration to say that this law was the first step toward the independence of our nation at that time. Today, our noble aspiration and actions aimed at establishing New Uzbekistan are decisive in rising to the stage. In this way, our mother tongue, the symbol of our national identity, our pride, without a doubt, an incomparable source of strength and inspiration, was established in connection with the 35th anniversary of the granting of state status to the Uzbek language, as well as on October 21 - the Day of the Uzbek Language.