21-iyun kuni Toshkent shahridagi Amity universitetida “ICT4Girls” olimpiadasining Respublika bosqichi bo‘lib o‘tdi
Bellashuvda yuqori ball to‘plagan 12 nafar qiz “ICT4Girls” olimpiadasi g‘olibi deb topilib, qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.
Olimpiadasi g‘oliblari uchun qo‘shimcha intensiv treninglar – Bootcamp tashkil etiladi. Bootcamp so‘nggida saralangan 4 nafar qiz joriy yilning 21-27-iyul kunlari Niderlandiyaning Eyndxoven shahrida bo‘lib o‘tadigan Informatika fani bo‘yicha Yevropa qizlar olimpiadasi (European Girls’ Olympiad in Informatics)da O‘zbekiston terma jamoasi tarkibida ishtirok etadi.
Tadbir yosh qizlarning AKTga bo‘lgan qiziqishlarini o‘rganish, o‘z mahoratini oshirish va iste’dodini e’tirof etish uchun samarali platforma bo‘ldi. Toshkent shahridagi Amity universiteti qizlarning imkoniyatlarini kengaytiruvchi va yanada inklyuziv va xilma-xil texnologiya sektoriga hissa qo‘shadigan tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashga sodiq qoladi. Biz kelajakdagi tadbirlarni AKT sohasida yosh ayollarni ilhomlantirish va yuksaltirishda davom etishni intiqlik bilan kutamiz.

On June 21, the Republican stage of the “ICT4Girls” olympiad was held at Amity University Tashkent
12 girls who scored the highest points were announced as winners of the “ICT4Girls” olympiad and awarded with the valuable prizes.
For the winners of the “ICT4Girls” olympiad, an additional intensive training – Bootcamp will be organized. At the end of the Bootcamp, 4 selected participants will join the National team of Uzbekistan and represent at the European Girls’ Olympiad in Informatics, which will take place from July 21 to 27 this year in Eindhoven, Netherlands.
The event provided a valuable platform for young girls to explore their interests in ICT, develop their skills, and gain recognition for their talents. Amity University Tashkent remains committed to supporting initiatives that empower girls and contribute to a more inclusive and diverse technology sector. We look forward to hosting future events that continue to inspire and uplift young women in ICT.