Dubay shahridagi Amity universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri boshchiligidagi delegatsiya tashrifi boʻlib oʻtdi
Dubaydagi kampusda O‘zbekistonda IT-ta’limni yuksaltirishga qo‘shgan hissasi uchun muhtaram vazir Sherzod Xotamovich Shermatovga “Faxriy doktor” unvonini topshirdi.
Ushbu unvon Amity universiteti prezidenti va kasleri Atul Chauhan va katta vitse-prezidenti Amol Chauhan tomonidan Universitetning 200 dan ziyod professor-o‘qituvchilari va xodimlari ishtirokida topshirildi.
Ushbu nufuzli tadbir davomida Oksford universiteti biznes maktabi dekani professor Soumitra Dutta ham Dubay shahridagi Amity universiteti tomonidan “Faxriy professor” unvoni bilan taqdirlandi.

Amity University Dubai hosted visit of the delegation of Republic of Uzbekistan led by the Minister of Digital Technologies
Amity Dubai conferred “Honorary Doctorate” upon Hon’ble Minister Mr. Sherzod Khotamovich Shermatov for his contribution in the upliftment of IT education in Uzbekistan.
The title was awarded by Amity University President and Chancellor Mr. Atul Chauhan and Senior Vice-President Mr. Amol Chauhan in the presence of more than 200 Amity University professors and staff.
During this prestigious event, Prof. Soumitra Dutta, Dean of Business School of Oxford University was also conferred upon the title of "Honorary Professor" by Amity University Dubai.