10 oktabr kuni Toshkent shahridagi Amity universitetida Hisoblash fanlaridagi texnologik yutuqlarga bag‘ishlangan 2-xalqaro konferensiya doirasida Hindiston Tashqi ishlar vazirligi, Hindiston hukumati va O‘zbekiston hukumatining qo‘shma loyihasi bo‘lgan “Hindiston-O‘zbekiston” korxonalarini rivojlantirish markazi bilan o‘zaro anglashuv memorandumi imzolandi.
Markaz yangi tadbirkorlarni yaratishga, ikki davlat oʻrtasidagi savdoni kengaytirishga, shuningdek, onlayn veb-seminarlar, oʻquv dasturlari va ikki davlat oʻrtasidagi savdo delegatsiyalari orqali oʻzbekistonlik tadbirkorlar bilan bilim va tajriba almashishda hamkorlik qiladi.

On 10th October at Amity University in Tashkent within the framework of the 2nd International Conference on Technological Advancements in Computational Sciences was signed a Memorandum of Understanding (MOU) with India Uzbekistan Entrepreneurship Development Centre, is a joint project of the Ministry of External Affairs, Government of India and Government of Uzbekistan.
The Centre focuses on the creation of new entrepreneurs, enhances trade between the two countries, and also cooperates in sharing knowledge and expertise with Uzbek Entrepreneurs thru Online Webinars, Training Programs, and Trade delegations between the two countries.