2019 yil 5-noyabr kuni Amity Universityda UNICON.UZ davlat unitar korxonasi direktori M.Mahmudovning Amity Tashkent rektori, doktor Sunil Kumar Xatri bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Doktor Sunil Kumar Xatri Hindistonda ta'lim olishning afzalliklari va o‘ziga xos xususiyatlari haqida gapirib berdi, shuningdek, universitet bo‘ylab ekskursiya o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida zamonaviy laboratoriyalarda birgalikda ilmiy-tadqiqot ishlari o'tkazish va istiqbolli IT-loyihalarni amalga oshirish borasida UNICON.UZ bilan kelgusidagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.

Director of the State Unitary Enterprise UNICON.UZ visited Amity University
On November 5, 2019, Amity University hosted a meeting of the director of the State Unitary Enterprise UNICON.UZ M. Makhmudov and the rector of Amity Tashkent, Dr. Sunil Kumar Khatri.
Dr. Sunil Kumar Khatri talked about the benefits and features of education in India, and also conducted a tour of the university.
During the meeting, further cooperation with UNICON.UZ was discussed, within the framework of which training will be held in their modern laboratories for joint research and implementation of IT projects.