Hisoblash sanoati assotsiatsiyasi 5 trillion dollarlik global axborot texnologiyalari ekotizimining yetakchi ovozi va himoyachisidir; va taxminan 75 million sanoat va texnologiya mutaxassislari global iqtisodiyotni quvvatlaydigan texnologiyalarni ishlab chiqadilar, amalga oshiradilar, boshqaradilar va himoya qiladilar.
CompTIA o‘zining ta’lim dasturlari, sertifikatlari va IT sanoati uchun targ‘iboti bilan mashhurdir. Bundan tashqari, CompTIA kiberxavfsizlik, tarmoq, bulutli hisoblash va texnik yordam kabi sohalarda 2,5 milliondan ortiq sertifikatlar chiqargan.
CompTIA'ning ta’lim sohasidagi platinum hamkori bo‘lish Toshkent shahridagi Amity universitetining texnologiya bo‘yicha jahon darajasidagi ta‘limni taqdim etish yo‘lidagi muhim bosqichga qadam qo‘yganini anglatadi.

Amity University Tashkent has become the platinum education partner of CompTIA – Second largest IT certifying body in the world overall (behind Microsoft)
CompTIA, the Computing Technology Industry Association, is a leading Largest Vendor-Neutral IT Certifications Body in the world. The Computing Technology Industry Association is a leading voice and advocate for the $5 trillion global information technology ecosystem; and the estimated 75 million industry and tech professionals who design, implement, manage, and safeguard the technology that powers the world’s economy.
CompTIA is known for its educational programs, certifications, and advocacy for the IT industry. Moreover, CompTIA has awarded more than 2.5 million certifications in areas such as cybersecurity, networking, cloud computing and technical support.
Becoming the platinum education partner of CompTIA marks a significant milestone in Amity University Tashkent's journey to providing world-class education in technology.