30-aprel kuni shoir Muhammad Ismoil bilan Bektemir tumanidagi 293-sonli maktabda, “Chashma”, “Rohat” va “Iqbol” MFY vakillari, maktab rahbariyati va o‘quvchilar ishtirokida ijodiy uchrashuv;
1-3-may kunlari Direktor bilan talaba-yoshlarning ochiq suhbatlari;
6-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Din ishlari bo‘yicha qo‘mitasi Axborot-tahlil boshqarmasi bosh mutaxassisi Daminov Bahodir Ibrohimjonovich ishtirokidagi “Jaholatga qarshi – ma'rifat bilan kurashamiz!” tadbiri.
7-may kuni Alisher Navoiy nomidagi Oʻzbekiston Milliy kutubxonasiga tashrif;
8-may kuni 9-may bayrami munosabati bilan barcha xodimlar va talabalarga “Sharaf” lentalari tarqatildi;
Shoir Bobur Bobomurod bilan Amity universiteti talabalari, professor-o‘qituvchilari va xodimlari ishtirokida ijodiy uchrash kabi tadbirlar tashkil etildi.
Toshkent shahridagi Amity universiteti ong, tana va ruhni tarbiyalovchi ta'lim berishga intiladi. “Ma’rifat ulashib” kabi tashabbuslar orqali biz talabalar uchun intellektual, hissiy va ma’naviy jihatdan gullab-yashnashi mumkin bo‘lgan qo‘llab-quvvatlovchi va tarbiyalovchi muhit yaratishga intilamiz.
Biz barcha ishtirokchilarga, ma'ruzachilarga va tashkilotchilarga ushbu mazmunli tadbirlarga qo'shgan hissalari uchun o'z minnatdorchiligimizni bildiramiz va birgalikda ma'rifiy uchrashuvlarni davom ettirishni intiqlik bilan kutamiz.

Amity University Tashkent hosted a number of spiritual and educational events within the framework of the "Sharing Enlightenment".
Including:
On April 30, a creative meeting with the poet Muhammad Ismail at school No. 293 in Bektemir district, with the participation of representatives of "Chashma", "Rohat" and "Iqbal" MFY, school management and students;
On May 1-3, Open Talk with Director and students;
On May 6, an event "Against Ignorance - Let's Fight With Enlightenment!" with the participation of Daminov Bahadir Ibrohimjonovich, chief specialist of the Information and Analysis Department of the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan.
On May 7, visit to the National Library of Uzbekistan named after Alisher Navoi;
On May 8, "Sharaf" ribbons were distributed to all employees and students in connection with the May 9 holiday;
Activities such as a creative meeting with the poet Babur Bobomurad were organized with the participation of students, professors and employees of Amity University.
Amity University Tashkent is committed to providing holistic education that nurtures the mind, body, and spirit. Through initiatives like "Sharing Enlightenment," we strive to create a supportive and nurturing environment where individuals can flourish intellectually, emotionally, and spiritually.
We extend our gratitude to all participants, speakers, and organizers for their contributions to these enriching events, and we look forward to continuing our journey of shared enlightenment together.