Toshkent shahridagi Amity universitetida bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasi 2023 bo‘lib o‘tdi, unda 3000 ga yaqin yoshlar va talabalar ishtirok etdi.
Yarmarka nafaqat mahalliy, balki xalqaro kompaniyalarda ham o‘tkazildi. Talabalar dunyoning turli burchaklarida joylashgan kompaniyalar vakillari bilan uchrashish imkoniga ega bo‘ldilar.
Ta’kidlash joizki, “Bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasi 2023” talabalarga potentsial ish beruvchilar bilan bog‘lanish va turli sohalar haqida tushunchaga ega bo‘lish uchun platforma taqdim etdi. Tadbir universitet talabalariga eng yaxshi kasbiy imkoniyatlarni taqdim etishga intilayotganidan dalolat bo‘ldi.
Yakuniy qism sifatida interaktiv lotereya oʻtkazildi, uning gʻoliblari qimmatbaho sovgʻalar: brendli sovgʻalar gadjetlar va bosh sovrin – planshet bilan taqdirlandi.

Job Fair 2023” was organized at Amity University in Tashkent, where about 3000 youth and students have been participated.
The fair was not just limited to local companies, but also international ones. Students had the opportunity to meet representatives from companies based in various parts of the world.
It should be noted that the “Job Fair 2023” provided students with a platform to connect with potential employers and gain insights into different industries. The event was a testament to the university's commitment to providing its students with the best career opportunities.
As a concluding part an interactive lottery was held, the winners of which were awarded valuable prizes: branded prizes. gadgets and the main prize – a tablet