27-mart kuni Toshkent shahridagi Amity universitetida Navro‘z ayyomiga bag‘ishlangan, yangi yil boshlanishini anglatuvchi quvonchli bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi!
Sharq yangi yilining boshlanishi, bahor va tabiat uyg'onishi ramzi bo'lgan Navro'z katta ishtiyoq va ko'tarinki ruh bilan o'tdi.
Bayram Universitetning har bir klubi ishtirokida boshlandi, unda xorijiy davlatlarning qadriyatlari, milliy taomlari, raqslari aks ettirildi.
Talabalar, professor-oʻqituvchilar va xodimlar ushbu qadimiy bayram bilan bog‘liq boy madaniy anʼanalarni nishonlash uchun Universitet kampusida jamlanishdi.
Toshkent  shahridagi Amity universiteti turli xil qiziqarli sport tadbirlari va raqs tomoshalari orqali bayram ruhini aks ettirdi, bayramda sumalak va palovdan iborat mazali Navro‘z taomlari namoyish etildi.
Toshkent shahridagi Amity universitetida o‘tkazilgan Navro‘z bayrami barcha ishtirokchilarda yaxshi taassurotlar qoldirdi. Tadbir madaniy qadriyatlarni kuchaytirib, Universitet jamoasini yanada jipslashtirdi.

On March 27, Amity University Tashkent hosted the vibrant Nawruz Celebration, a joyous festival marking the beginning of the new year!
Nawruz, the start of the oriental new year and a symbol of spring and the awakening of nature, with great enthusiasm and a high spirit.
The celebration started with the participation of each club of the University by reflecting the values, national cuisine, and dances of foreign countries.
The University campus buzzed with festivity as students, faculty, and staff came together to embrace the rich cultural traditions associated with this ancient holiday.
Amity University Tashkent's celebrations reflected this spirit with a variety of engaging sports activities, and dance performances, and the celebration featured a delightful spread of Nawruz delicacies, including sumalak and plov.
The Nawruz celebrations at Amity University Tashkent created a lasting memory for all participants. The event fostered cultural appreciation, strengthened bonds within the University community.