Toshkent shahridagi Amity universiteti Hindistonning O‘zbekistondagi elchixonasi bilan hamkorlikda “Amity” texnik ko‘nikmalarni rivojlantirish markazi (ACTSD) ochilganini e’lon qildi. Markaz Hindistonning O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi janob Manish Prabhat ishtirokida ochildi.
Markaz maktab o‘quvchilariga sunʼiy intellekt va robototexnika kabi qiziqarli yo‘nalishlarda ixtiyoriy texnik taʼlim berishga bag‘ishlangan! Markaz tomonidan tashkil etiladigan malaka oshirish mashg‘ulotlari kasbiy ehtiyojlarga mos keladigan malakalarni oshirishga, shu orqali talabalarni sohaga tayyorlashga qaratilgan.
Hindistonning O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi texnik ko‘nikmalarni rivojlantirish uchun sharoit yaratish zarurligini ta’kidladi va Amity vakillari bilan birgalikda ochilish marosimi sharafiga chiroq yoqishdi.

Amity University Tashkent announced the opening of Amity Center of Technical Skill Development (ACTSD) in collaboration with the Embassy of India in Uzbekistan. The centre was inaugurated by His Excellency Mr. Manish Prabhat, Hon'ble Ambassador of India to Uzbekistan.
The center is dedicated to provide voluntary technical education in exciting fields like AI and robotics for school kids!  The skill development sessions that would be organised by the centre will focus on enhancing the skill set aligned with the professional needs, thereby making the students industry-ready.
The Ambassador of India to Uzbekistan emphasizes the need to create an environment for the development of technical skills and along with Amity representatives lit the lamp in honour of the opening ceremony.