Bahorgi semestrning boshida Toshkent shahridagi Amity universiteti o‘zining Xalqaro mehmon maʼruzalari oylik turkumi doiradagi ilk ma’ruzasini professor Peter Chong bilan tashkil etishni rejalashtirilgan edi.
Professor Peter Han Joo Chong 2022-yilda Stenford universiteti tomonidan e’lon qilingan dunyodagi eng yaxshi 2% professorlar ro‘yxatiga kiritilgan. Professor Chong Yangi Zelandiyadagi Oklend texnologiya universiteti (tadqiqot) maktabi boshlig‘i o‘rinbosari hisoblanadi. Professor Chong 2023-yilda Dizayn va ijodiy texnologiyalar fakultetining tadqiqot bo‘yicha mukammalligi mukofotini olgan.
U “Fizik qatlamli tarmoqni kodlash asosida ma’lumotlarni uzatish muhitiga birgalikda kirishni boshqarish” mavzusida taqdimot qildi.
JPNC-MAC bo‘yicha mehmon ma'ruzasi tinglovchilarning tajribasini boyitib, ilg‘or texnologiyani taqdim etish orqali qiziqish uyg‘otdi va keyingi tadqiqotlar uchun zamin yaratdi. Ushbu tadbir universitetning talabalarga ilg'or ta'sir ko'rsatishini, ularni doimo rivojlanayotgan texnologiya olamiga tayyorlashga sodiqligini ko'rsatadi.

With the commencement of even semester, Amity University Tashkent scheduled its first Monthly International Guest Lecture Series by Prof. Peter Chong.
Professor Peter Han Joo Chong is listed in the World's Top 2% Scientists published by Stanford University in 2022. Prof. Chong is the Associate Head of School (Research) at Auckland University of Technology, New Zealand. Prof. Chong received the Research Excellence Award from the Faculty of Design and Creative Technologies in 2023.
He delivered his talk on the topic “A Joint Physical-Layer Network Coding Based Medium Access Control”
The Guest Lecture on JPNC-MAC served as an enriching experience for the audience. It not only introduced a ground-breaking technology but also sparked curiosity and encouraged further exploration. This event exemplifies the university's commitment to providing students with exposure to cutting-edge advancements, preparing them for the ever-evolving world of technology